شیرینگ پک کابینی

شیرینگ پک یعنی کشیدن نایلون نازک روی محصولات جهت حفظ ظاهر بسته بندی، جلوگیری از صدمه دیدن و ایجاد نمایی زیبا برای مصرف کننده. برای کشیدن نایلون از دستگاه شرینک پک استفاده می شود.دستگاه شرینک پک کابینی بیشتر برای محصولاتی از قبیل بسته بندی میوه و گوشت، بسته بندی مواد غذایی در رستوران ها، بسته بندی ادویه جات، بسته بندی موبایل و لوازم جانبی آن‌، بسته بندی ماسک، بسته بندی دارو، بسته بندی لوازم بهداشتی و شوینده، بسته بندی شکلات شیرینی و گز ، بسته بندی زعفران، بسته بندی کتاب و CD و غیره می باشد. این دستگاه به گونه ای طراحی می شود که اپراتور بتوانند به راحتی آن ها را نصب و راه اندازی کنند. عملکرد دستگاه شیرینگ پک به نحوی است که ابتدا باید رول سلفون در جای مخصوص قرار داده شود. باید توجه داشته باشید که قسمت برش داده شده ی سلفون باید به طرف اپراتور باشد. سپس سلفون حرارتی را روی سینی دستگاه ‌می کشید. تنظیمات دستگاه از قبیل درجه حرارت و زمان شیرینگ متناسب با نوع بسته بندی مورد نظر و نوع سلفون حرارتی انتخاب می شود و در ادامه محصول در داخل سلفون فرم داده می شود. پس از این مرحله درب مگنتی کابینت بسته شود تا عمل شرینک انجام شود. در این محفظه توسط المنت برقی، حرارت مورد نیاز برای انقباض فیلم شرینک تامین می گردد بعد از چند ثانیه وقتی کار دستگاه به اتمام برسد به صورت اتوماتیک درب آن باز می شود و اپراتور محصول بسته بندی را برمی دارد.

مزایای دستگاه شیرینگ پک کابینی

  • محافظت از محصول بسته بندی در برابر عوامل محیطی همچون آب، گرد و غبار، قابلیت دسته بندی کالاهای کنسرو شده و نوشیدنی، افزایش ایمنی محصول، ایجاد بسته بندی های ترکیبی، جلوگیری از تخریب و دستکاری محصول، راحتی در حمل و جابه جایی، سازگاری با محیط زیست، بالا بردن طراوت و افزایش ماندگاری محصولات غذایی می باشد.
  • دوخت دستگاه L شکل است و سرعت و خروجی بیشتر و مطلوب تری دارد و برای بسته بندی مکعبی گزینه ی مناسبی است.
  • از آنجا که هوای این دستگاه یکنواخت است عملیات سلفون کشی منظم انجام می شود و بسته بندی نهایی زیبا و شکیل تر است.
  • همزمان بودن عملیات دوخت و شرینک یکی از مزایای برتر این دستگاه می باشد که به افزایش سرعت شیرینگ کردن نسبت به روش های دستی و سشوار صنعتی می باشد.
  • دستگاه بسیار کم جا می باشد و مناسب رستوران ها و کترینگها می باشد.

فیلم کارکرد شیرینگ پک کابینی

شیرینگ

مشخصات فنی شیرینگ پک کابینی

ابعاد کابین دستگاه                               طول 55  | عرض 42  |  ارتفاع  18

حداکثر ابعاد دوخت(سانتی متر)                                                  29*54

حداکثر ابعاد بسته بندی(سانتی متر)                                  20 *38 * 50

حداکثر ابعاد رول                                                    قطر 25   * عرض 50

سرعت ( بسته در دقیقه)                                                       6 الی 8

توان مصرفی ( کیلو وات)                                                             5/3

برق مصرفی                                                             تک فاز  220 وات

ابعاد دستگاه                                   طول 140 | عرض 71  |  ارتفاع  120

کاربرد شیرینگ پک کابینی

دستگاه شرینک پک کابینی با توجه به کاربردهای عظیمی که در صنایع دارد همواره جزء دستگاه های ارزان و پرمصرف در حوزه ماشین آلات بسته بندی محسوب می شود. کاربرد اصلی shrink packaging machine در کشیدن روکش از جنس پلاستیک شفاف و نازک به دور کالاها خلاصه می شود.
در گذشته که خبری از بسته بندی های اختصاصی و ویژه نبود بسیاری از کالاها در جریان حمل و نقل، عرضه و فروش دچار خسارت می شدند و عملا ضرر و زیان زیادی به کارخانجات وارد می شد.امروزه صنایع مختلف غذایی و تولیدی توجه ویژه ای به بسته بندی تولیدات خود دارند و نیاز بازار بر عرضه محصولات با کیفیت بالا در بسته بندی شکلیل کاملا ملموس است. لذا صنایع مختلف با تهیه دستگاه های بسته بندی مدرن سعی در افزایش کیفیت محصولات خود دارند. معمولا سازندگان این دستگاه ها استانداردهای لازم را در فرآیند ساخت آن در نظر می گیرند و دستگاه شرینک پک کابینی طوری طراحی می شوند که فرآیند حرارت دهی برای شرینک کردن بر روی کیفیت نهایی محصول تاثیر منفی نگذارد و فقط بسته بندی را به شیوه ی بهتری انجام دهد.
بیشترین کاربرد دستگاه شیرینگ کابینی در صنایع مواد غذایی می باشد‌، صنایعی که بسته های کوچک و بزرگ مواد غذایی را عرضه می کنند و تلاش می کند که کیفیت بسته بندی تا زمان عرضه حفظ شود و محصول نهایی به شیوه ی بهتر و تمیزتری به دست مشتری برسد.د ر صنایع تولید شوینده های بهداشتی، تولید لوازم پزشکی و دارویی، نوشیدنی ها و خوراکی ها، مواد پروتئینی، ظروف یکبار مصرف و غیره همگی از دستگاه شیرینگ پک استفاده می کنند.

فهرست
× در واتس آپ با ما در ارتباط باشید