دستگاه چسب زن کارتن ویستا پک

در کارگاه و کارخانجاتی که در روز بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ کارتن بسته بندی می کنند، استفاده از دستگاه چسب زن اقتصادی و مقرون به صرفه است.دستگاه چسب زن کارتن یک ابزار صنعتی است که برای بسته‌بندی و چسب زنی کارتن‌ها استفاده می‌شود. دستگاه چسب زن کارتن مناسب برای کارتن هایی است که درون آن ها از محصولات پر شده باشد و احتیاج به پلمپ و بسته بندی محکم دارند. کاربرد دستگاه، چسب زدن روی و زیر کارتن با چسبندگی کامل بدون ایجاد حباب می باشد. صنایع بسته بندی ویستا پک با برند VISTA PACK با ۱۵ سال تجربه و بکارگیری نیروی متخصص و کارآمد، دقیق ترین طراح و سازنده  این دستگاهها در ایران می باشد.

در واقع اکثریت صنایع، برای افزایش سطح کیفیت، به این دستگاه احتیاج دارند. طراحی دستگاه به صورتی است که می توان از آن ها برای بسته بندی انواع کارتن، در طیف و سایز های مختلف استفاده کرد.

چسب زن نیمه اتوماتیک

مزایای دستگاه چسب زن

 1. چسب‌زنی یکنواخت، بدون نقص و بهبود کیفیت بسته‌بندی
 2. کاهش هزینه‌های نیروی انسانی و حذف خطاهای انسانی
 3. صرفه‌جویی در مصرف چسب
 4. افزایش سرعت تولید
 5. افزایش رضایت مشتریان
 6. رابط کاربری ساده و هوشمند
 7. طراحی شده برای کارکرد مداوم
 8. دوام بالا و نیاز کم به تعویض قطعات
 9. قابلیت تنظیم آسان برای کارتن‌های مختلف

اجزای مهم دستگاه چسب زن کارتن

مهم‌ترین اجزای دستگاه چسب زن هد (head)، تسمه‌های کِشنده، شاسی و قطعات الکتریکی و مکانیکی هستند. کیفیت این اجزا تعیین کننده طول عمر و قیمت دستگاه چسب زن است.

در زیر با انواع دستگاه چسب زن کارتن آشنا خواهید شد.

چسب زن کارتن دو موتوره

دستگاه چسب زن کارتن دو موتوره برای کارتن ها با وزن سبک، استفاده می شود. دستگاه دو موتوره قادر به تحمل و چسب زنی کارتن تا وزن حدود ۳۰ کیلوگرم را دارد. این دستگاه دارای دو موتور قدرتمند ۲۰۰ وات به صورت جداگانه است، که در بالا و پایین قرار گرفته است. ارتفاع و عرض دستگاه به صورت دستی و با توجه به سایز و ابعاد کارتن تنظیم می گردد. حداکثر ابعاد کارتن مناسب جهت استفاده در دستگاه، عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر و بدون محددیت برای طول می باشد. در این دستگاه در هر دقیقه به صورت تقریبی حدود ۳۰ کارتن را چسب زده و بسته بندی می کند.

چسب زن کارتن سه موتوره

چسب زن سه موتوره، از نیروی محرکه سه موتوره ای برای حرکت کارتن ها بر روی دستگاه برخوردار است. چگونگی قرار گرفتن موتور در این دستگاه به این صورت می باشد که یک موتور در  قسمت بالا، و  دو موتور دیگر در طرفین چسب زن قرار گرفته اند. از این دستگاه برای چسب زنی کارتن هایی با وزن بالا استفاده می گردد .حداکثر ابعاد کارتن مناسب جهت استفاده در دستگاه، عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر و بدون محددیت برای طول می باشد. این دستگاه در هر دقیقه  ۳۰ کارتن را چسب زده و بسته بندی می کند.

چسب زن استیل

دستگاه چسب زن تمام استیل

چسب زن تمام استیل در محیط های مرطوب و محیط های که دارای آلودگی شیمیایی هستن قابل استفاده می باشد و می توان به صورت ۲۴ ساعت از دستگاه استفاده کرد. تمامی کارخانجات و صنایعی که تولید کننده یک محصول باشند، پس از اتمام فرایند تولید، می بایست محصول خود را بسته بندی کنند، برای سهولت در امر بسته بندی از نوع استیل استفاده می شود.

چسب زن استیل مجهز به سیستم تنظیم ارتفاع سریع است که ۴۵ بار سریع تر از تنظیم با دستگیره عمل می کند. این دستگاه بسیار مستحکم طراحی شده است.۳۰٪  قطعات کارتریج دستگاه با بهترین متریال ساخته شده است و بیشترین تعداد قطعه را در بین رقبا به خود اختصاص داده است. کارتریج دستگاه قابل حمل بوده و تنها با یک پین در جای خود قرار می گیردکه این امر باعث راحتی اپراتور در قرار دادن چسب در کارتریج می شود. دستگاه مجهز به دو غلتک سیلیکونی ضد سایش ( نارنجی رنگ ) است. طول عمر این غلتک های سیلیکونی نسبت به غلتک های مشکی رنگ معمولی، سه تا چهار برابر است.

صدای رضایت مشتری از خرید دستگاه چسب زن ساخت ویستا پک

دستگاه چسب زن کارتن لینک با تسمه کش

این خط از بسته بندی شامل متصل شدن (لینک) دستگاه چسب زن کارتن و تسمه کش می باشد. با کمک این دو دستگاه استفاده از نیروی انسانی در امر بسته بندی بسیار کمتر شده و سرعت و کیفیت بسته بندی بسیار بالاتر خواهد رفت. کارتن ها پس از چسب زنی وارد دستگاه تسمه کش اتوماتیک می شوند و یک تسمه به دور کارتن کشیده می شود.

دستگاه چسب زن لینک با تسمه کش یکی از پر کاربردترین دستگاه های بسته بندی است که می تواند در دقیقه ۲۰ کارتن را با بالاترین کیفیت بسته بندی کند و برای کار با آن نیازمند برق ۲۲۰ ولت و برق تک فاز می باشد. استفاده از این دستگاه بسیار آسان است و پس از آموزش های اولیه به راحتی می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

چسب زن لینک با تسمه کش

دستگاه چسب زن دربند اتوماتیک لینک با تسمه کش

در این دستگاه درب کارتن توسط بازوی دستگاه چسب زن بسته خواهد شد. سپس بر زیر و روی کارتن چسب زده می شود. در مرحله بعد کارتن وارد دستگاه تسمه کش می شود و یک تسمه به دور کارتن کشیده می شود. این خط از بسته بندی جهت بسته بندی کارتن های حجیم و سنگین می باشد. قابل ذکر است که تسمه کش در مدل های متفاوت موجود بوده و با توجه به ابعاد و سنگینی کارتن مورد مصرف قرار می گیرند.

استفاده از این دستگاه بسیار آسان است و نیاز به دانش و تخصص خاصی ندارد. بعد از راه اندازی، در عرض یک دقیقه دستگاه آماده ی کار می شود و عملیات چسب زنی بسته ها شروع خواهد شد. با کمک این دستگاه می توان در دقیقه ۲۰ عدد بسته بندی را با بالاترین کیفیت انجام داد. .برای کار با آن نیازمند برق ۲۲۰ ولت و برق تک فاز می باشد.

دستگاه چسب زن با دربند کارتن اتومات

فرایند تنظیم عرض و ارتفاع برای کارتن مورد نظر در این دستگاه به صورت دستی انجام می گیرد؛ و درب کارتن ، به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد. این مدل از دستگاه ، دارای دو موتور است، که در دو طرف دستگاه قرار گرفته اند. حداکثر ابعاد کارتن مناسب جهت استفاده در دستگاه، عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر و بدون محددیت برای طول می باشد. این مدل در هر دقیقه تقریبا ۲۰ کارتن را چسب می زند.

دستگاه چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن؛ دارای سرعت بالایی بوده که عملیات دربند کارتن و چسب زنی را بدون هر گونه وقفه و با سرعتی بالا انجام خواهد داد. این دستگاه برای صنایعی که احتیاج به روند چسب زنی با سرعت بالا داشته باشند مناسب و همچنین از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر بوده و سبب صرفه جویی در نیروی کار انسانی نیز خواهد شد.

کاربرد دستگاه چسب زن کارتن

دستگاه چسب زنی کارتن برای تمامی کارتن ها با سایز و اندازه های مختلف به جهت ایجاد سهولت در امر بسته بندی و چسب زنی، مورد استفاده قرار می گیرد.
تمامی مدل های دستگاه های، برای تمامی سایز های کارتن ها ساخته می شود، و سبب سهولت کار بسته بندی و چسب زنی مخصوصا در صنایع تولیدی استفاده می شود. در کنار سایز کارتن ها، این دستگاه ها با توجه به وزن کارتن ها نیز دارای طیف وسیعی اند، تا بتوانند تمامی وزن ها را بسته بندی و چسب زنی کنند.

با توجه به انواع مختلف و متفاوت  این دستگاه، یکی از تجهیزات پر کاربرد و همچنین پر مصرف در صنایع می باشد. صنایعی از جمله صنعت خودرو، انواع کارخانجات صنعتی، صنایع شیرینی، مواد غذایی، شکلات، پروتئینی، خشکبار، فرآورده های لبنی، حبوبات و … .
از دیگر قابلیت های چسب زن کارتن، می توان به قابلیت چسب زدن روی و زیر کارتن با چسبندگی کامل بدون ایجاد حباب اشاره کرد.

کارایی دستگاه، برای کارتن هایی است که درون آن ها از محصولات پر شده باشد و احتیاج به پلمپ و بسته بندی محکم و با اطمینان داشته باشد. که استفاده از این دستگاه، مناسب ترین راه برای این کار است که از باز شدن کارتن در مراحل بعدی جلوگیری می کند.

دستگاه چسب زن کارتن

آموزش راه اندازی دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتومات

از آن جایی که  این دستگاه دارای انواع مختلفی اند، کاربرد و چگونگی استفاده و بکارگیری آن ها نیز متفاوت است.

جاگذاری چسب روی دستگاه: برای جاگذاری چسب روی دستگاه ، ابتدا چسب رو به  بالا قرا ر داده و چسب را در محل مخصوص می گذاریم،.پین دستگاه را به سمت عقب می کشیم تا هد دستگاه کمی از جایی خود خارج شود،  چسب را از روی غلتک سفید رد می کنیم و بعد از دور غلتک فلزی  عبور می دهیم ،سپس چسب را کمی کشیده تا از شیار خارج شود ، غلتک قرمز رو به سمت پایین فشار داده و با کمک تیغه اضافه چسب را کات می کینم.

این کار باید به صورت صحیح و دقیق صورت گیرد چرا که در صورتی که چسب به صورت اشتباه قرار گیرد، در زمان چسب زنی از جای خود خارج خواهد شد. پس از قرار گرفتن چسب در دستگاه، کمی از آن را بیرون کشیده و بر روی غلتک قرار دهید. و شروع به چسب زنی کارتن کنید. در این دستگاه، برای سهولت در روند کار، تیغه ای تعبیه شده است، که به راحتی می تواند چسب را برش دهد.

کار با دستگاه نیمه اتوماتیک بسیار ساده می باشد و احتیاجی به توضیحات خاصی ندارد. به دلیل استفاده از قطعات الکترونیکی کره ، استفاده از متریال و مواد اولیه درجه یک ، استفاده از رولیک ها با کیفیت بسیار بالا ،طراحی هد کاربردی و  طراحی و ساخت بدنه با استحکام بالا ،خرابی دستگاه بسیار کم بوده  و کار با آن بسیار راحت می باشد. دستگاه نیمه اتوماتیک ویستا پک به دلیل اینکه ساخت ایران می باشد کلیه قطعات یدکی آن موجود بوده و دستگاه دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

آموزش راه اندازی چسب زن کارتن اتوماتیک

برای کار با دستگاه چسب زنی کارتن اتوماتیک، می بایست کارتن مورد نظر را که برای چسب زنی آماده شده است را بر روی تسمه قرار داد. سپس تسمه به حرکت درآمده و کارتن شروع به حرکت بر روی آن خواهد کرد. در این زمان چسب به طور همزمان روی و زیر کارتن چسبیده شده و کارتن را بسته بندی می کند. تنظیم عرض و ارتفاع در چسب زن اتوماتیک، به طور خودکار و اتوماتیک انجام می گیرد. به همین دلیل است که از سرعت بالایی برخوردار است و در مدت کوتاهی می تواند تعداد کارتن بالایی را بسته بندی کرده و چسب زنی کند.

آشنایی با چسب شیشه ای

نوعی از چسب های شیشه ای، چسب های پهن می باشند که به اندازه ی پنج سانتی متر و یا بیشتر عرض دارند. از چسب پهن برای مصارف زیادی از جمله بسته بندی و چسب زنی کارتن استفاده می شود. استفاده از این نوع چسب، حمل و نقل کارتن را آسان کرده و تضمین می کند که در زمان حمل و نقل هیچ نوع وسیله ای از کارتن ها و بسته بندی ها بیرون نمی ریزد. از مهم ترین ویژگی های چسب کارتن قدرت چسبندگی بسیار بالا، دوام و استحکام در برابر کشیدگی زیاد است. از دیگر قابلیت های این نوع چسب ها داشتن قابلیت چاپ است، یعنی می توانید تصویر برند خود را روی چسب چاپ کنید.

خرید دستگاه چسب زن

هنگام خرید دستگاه چسب زن کارتن به سوالات زیر پاسخ دهید.

 1. در خط تولید، ابعاد کارتن یکسان و دائمی است یا متفاوت؟
 2. اندازه دقیق سایز کارتن (عرض، طول و ارتفاع) چقدر است؟
 3. حداکثر سرعت خط تولید چه میزان است؟
 4. عرض چسب مورد نیاز کارتن چیست؟

قیمت دستگاه چسب زن کارتن تولید داخل

قیمت دستگاه چسب زن با توجه به قدرت و کاربرد آن متفاوت می باشد.  در حال حاضر دستگاه چسب زن کارتن، یکی از پر کاربرد ترین ابزار و تجهیزات به شمار می آید. از پارامتر های مهم برای تهیه این دستگاه در صنایع، ابتدا نوع کاربرد و کارایی و سپس قیمت دستگاه چسب زن کارتن می باشد.

بنابراین شرکت ها و صنایع برای تهیه این ابزار تنها بر اساس قیمت تصمیم نخواهند گرفت، ولی قیمت در تهیه آن اثر گذار می باشد. از مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت تمامی دستگاه ها و تجهیزات صنعتی از جمله دستگاه چسب زن کارتن تاثیر گذار است، قیمت ارز می باشد. با توجه به نوساناتی که در بازار ارز وجود دارد، قیمت این دستگاه روز به روز در حال تغییر است، بنابراین نمی توان قیمت مشخص  و واحدی را برای آن اعلام نمود.

مدل های مختلف چسب زن از قیمت های مختلفی با توجه به کاربرد، کیفیت و برند برخوردار هستند و مدل نیمه اتوماتیک، ساده ترین و ارزان قیمت ترین را دارد.

چسب زن کارتن
کلام آخر

دستگاه چسب زنی کارتن، قابلیت چسب زنی کامل انواع کارتن ها با سایز ها و وزن های مختلف، به صورت زیر و رو به طور همزمان را دارد. این دستگاه یکی از پرکاربردترین ابزار در صنایع به حساب می آید که می تواند در مدت زمان کوتاهی بسته بندی و چسب زنی کارتن ها را انجام داده و در وقت، هزینه و نیروی کار صرفه جویی کند. از نکات دارای اهمیت در عملکرد این دستگاه، این است که عملیات چسب زنی به صورت کامل و بدون حباب انجام می گیرد.

این دستگاه ها در تمامی مکان ها به سادگی قابل استفاده می باشند و در واقع روش کار با آن ها بسیار ساده است. همچنین به دلیل وجود چرخ در زیر دستگاه به راحتی قابل حمل و جابجایی اند. همه مدل های چسب زن کارتن دارای تیغ هایی دو لبه اند که برای بریدن چسب تعبیه شده اند. هم چنین برای حرکت چسب بر روی کارتن ها، دو دسته بکار گرفته می شود.

در صورتیکه با توجه به توضیحات بالا نوع دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید از یک شرکت معتبر اقدام به خریداری کنید. صنایع بسته بندی ویستا پک با برند VISTA PACK با ۱۵ سال تجربه پرافتخار و بکارگیری نیروی متخصص و کارآمد، دقیق ترین و متمایز ترین طراح و سازنده دستگاه چسب زن کارتن در ایران می باشد. ویستا پک با اخذ مجوز فعالیت ماشین سازی از اتحادیه ماشین سازان، تمام تلاش و همت خود را جهت طراحی و تولید دستگاه هایی با کیفیت و قابل رقابت با نمونه های خارجی گماشته است.

دستگاه چسب زن ساخت ویستا پک در مدل های دو موتوره، سه موتوره، دربند اتوماتیک، لینک با تسمه کش اتومات، تمام استیل مناسب ابعاد مختلف کارتن طبق سفارش مشتری عرضه می شود.

41 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • رضا حسینی
  11:10 ب.ظ

  تنها شرکتی که داخل ایران انواع دستگاه چسب زن رو به صورت تخصصی و مطابق با نیاز شما با کیفیت عالی طراحی و ساختش رو انجام میدن

  پاسخ
  • خیلی تاسف داره نیروی انسانی کمتر بشه دستگاه زیاد بشه

   پاسخ
   • نیروی انسانی که فقط وظیفه چسب زدن کارتن رو حذف میشه .
    در عوض نیروی انسانی در توی خط تولید دستگاه چسب زن کارتن اضافه میشه.

    پاسخ
 • چراغی
  11:07 ب.ظ

  کیفیت حرف اول و میزنه -ممنون از دستگاه خوبتون

  پاسخ
 • محمدی
  6:22 ب.ظ

  ممنون از ساخت این دستگاه چسب زن فوق العاده

  پاسخ
 • حسيني
  12:37 ق.ظ

  دستگاه با توجه به اينكه ساخت ايران هست ولي كاملا مشابه خارجي هاست چه بسا بهتر.

  پاسخ
  • Vista Pack
   6:30 ب.ظ

   سلام . ممنون از نگاه تون. مشتریان ما لایق کیفیت هستند

   پاسخ
 • طلایی
  9:32 ب.ظ

  سلام -خدمات پس از فروشتون عالیه-ممنونم از مجموعتون

  پاسخ
  • Vista Pack
   6:30 ب.ظ

   سلام. ممنون از اینکه ما رو انتخاب کردید

   پاسخ
   • ناشناس
    7:29 ب.ظ

    سلااام خدددااا قوت محصولات بسیاری عالی با کیفیت قابل رقابت با نمونه خارجی

    پاسخ
  • شریف
   10:20 ب.ظ

   دستگاه های چسب زن کارتون تون تنوع زیادی دار و میشه با توجه به نیاز خرید کرد خیلی عالی هستن ممنون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید